Домашній офіс - де розмістити і як облаштувати
2016-06-20 | Автор : Яніна Синенко | Рубрика : Ідеї декору
Домашній офіс, вочевидь, це робоче місце вдома. Це може бути як окремий кабінет, так і частина приміщення іншого призначення. Зазвичай, якщо робота потребує якогось специфічного обладнання чи матеріалів, то необхідно саме окреме приміщення. Його оздоблення, декорування теж специфічні: так для домашнього офісу музиканта скоріш за все буде потрібна звукоізоляція, в майстерню художника - якісне освітлення і, можливо, витяжка, і т.д.
Звичайно, навіть, якщо робота не потребує якихось особливих умов, але в вас є можливість виділити під домашній офіс окреме приміщення , це треба зробити - працювати краще, не заважаючи іншим членам родини і не відволікаючись на зовнішні подразники.
Але що робити, якщо зайвої кімнати в квартирі/будинку немає? До речі, а це дійсно так? Доволі популярним рішенням для домашнього офісу є утеплена лоджія: приміщення відокремлене, добре освітлене. Навіть на невеличкій лоджії можна розмістити і стіл, і полиці, і, звичайно, комп'ютер, а можливо і принтер/сканер, і книжкову шафу чи стелаж для документів.
Якщо вам пощастило жити в будинку з високими стелями, то домашній офіс можна спробовати розмістити на другому рівні, наприклад, над нежитловими приміщеннями - коридором чи санвузлом. Щоб робоче місце було добре освітлено і з вільним доступом повітря, стіни в ньому краще зробити з вітражними вікнами.
Двох'ярусна квартира на Саксаганського. Дизайн домашнього офісу на другому рівні
Якщо лоджії немає чи вона за якихось причин не підходить, а стелі звичайної висоти, для домашнього офісу можна спробувати виділити частину якогось іншого приміщення: вітальні, коридору, навіть, кухні (при наявності гарної витяжки).
Навіть гардеробна кімната чи комора при наявності примусової вентиляції теж може бути непоганим варіантом. Звісно, якщо ви не страждаєте на клаустрофобію). До речі, тут є і свої плюси, такі самі, як у лоджії - відокремленість приміщення. І, звичайно, в таких приміщеннях треба буде приділити особливу увагу освітленню.
Насамкінець, коли всі інші варіанти не доступні, домашній офіс розміщується в спальні. Причина цього проста: спальня все ж таки це місце відпочинку, тому наявність там домашнього офісу може негативно вплинути на психологічний стан господаря
Домашній офіс в спальні в однокімнатній квартирі на Павловській
Робоче місце бажано якось відокремити: стелажем, полицями, перегородкою, шторою, ширмою. Це особливо актуально, якщо працювати доводиться в той час, коли в приміщенні хтось спить.
Перегородка може нести не тільки функціональне навантаження, але й стати головною "фішкою" інтер'єру. Її можна зробити, наприклад, дзеркальною з піскоструминним малюнком, і тоді вона навіть візуально збільшить простір.
Навіть, якщо с зонуванням приміщення не склалося, треба постаратися максимально зручно розмістити робоче місце: ближче до джерела природного освітлення, але так, щоб прямі сонячні промені не били в монітор. Сидіти краще боком і до вікна, і до дверей. Підійти з відповідальністю до вибору стільця чи крісла, особливо, якщо працювати приходиться подовгу. Сидіти на табуреті без спинки чи на зависокому/низькому стільці - це доставляти собі масу незручностей і шкодити здоров'ю. Глибина столу повинна бути такою, щоб можна було з комфортом розмістити на ньому монітор й клавіатуру чи ноутбук, і при друку руки не висіли. Зазвичай, це не менше за 65 см. Більше - краще. Під столом нічого не повинно заважати нормально витягнути ноги. Якщо під робочий стіл вдалося виділити зовсім мало місця, то можна сміливо позбавлятися тумби з висувними ящиками на користь навісних полиць.
Домашній офіс в спальні квартири на Панаса Мирного
Зовсім необхідно забезпечити собі джерело додаткового освітлення. Хороший варіант - діодна лампа під навісною полицею - не займає місця на робочому столі й, на відміну від люмінесцентних, не шкодить очам "мигтінням".
Кольори стін і меблів краще вибрати спокійних відтінків, уникати чисто білого й яскравих відкритих кольорів, глянцевих поверхонь, що блікують, щоб побергти очі. Для очей же корисно мати можливість переключитися від монітору на вид з вікна чи на якусь приємну картину, фотографію чи рослину.
Працювати треба в комфортному температурному режимі. Зверніть увагу на розміщення кондиціонеру і батарей, щоб уникнути як протягів, так і перегріву.
Плануючи домашній офіс ще на стадії ремонту, можна забезпечити робоче місце потрібною кількістю розеток, щоб потім не плутатися в шнурах і перехідниках. Пам'ятайте, що розеток забагато не буває))
І головне постаратися зробити так, щоб в домашньому офісі працювалося комфортно.